Geciktirici etkili bitkisel ürünler hangileridir?


Doğada yer alan ürünlerin, pek çok hastalığa ve probleme şifa olduğu göz önünde bulundurulursa; bu bitkilerin doğal geciktirici bitkiler olarak da kullanılması gayet olası bir ihtimaldir.

Bu tip bitkilerle yapılacak doğal kürlerin kullanımı sayesinde bireyler hangi sorundan şikayetçilerse o sorunları için doğal bir çözüm yöntemi denemiş bulunmaktadırlar.

Bunun dışında piyasada bulunan diğer geciktirici kremler ve haplar sayesinde de sorunun temeline göre ürün geçilerek ona göre bir çözüm kaynağı da aranabilmektedir. Örneğin, bir kadının adet periyotlarına denk gelen tarihlerde tatile çıkmak durumunda kalması çok da hoş bir durum olmamaktadır.

Bunun için kadının tercihine göre adet geciktirici bitkiler kullanılarak metabolizmaya bir müdahalede bulunulma durumu oluşturulabilmektedir.Ancak böyle durumlarda tıbbi olarak her zaman doğal ürünlerin tercih edilmesi daha normal olarak görülmektedir.

Bu noktada da sırf doğal ürünle istenmeyen durumların geciktirilmesi adına atılan adımların vücutta bir ihtimal alerji yapabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle her şeyden önce kullanılacak doğal geciktirici bitkilerin vücutta ters bi etki yaratmaması adına bir doktor kontrolüne danışıp eğer uygun görülürse o şartlar altında kullanılma sokulması gerekmektedir.

Geciktirici özellikteki bitkiler nelerdir?

 • Adet geciktirici bitkiler : Adet dönemini gerekli olan durumlar kapsamında ertelemek için kullanılacak belli başlı iki üç ürün bulunmaktadır. Bunlardan ilk örnek maydanozdur. Maydanoz bitkisinin yapraklarının demlenip gün içerisinde en fazla üç ya da dört su bardağı miktarında içilmesi, adetinizin beklenen dönemden biraz daha geçe sarkmasına yardımcı olacaktır.

 

 • Bunun dışında adet geciktirmeye en etkili doğal ürün olarak anılan tarçın, toz şeklinde bünyeye alındığı takdirde çok ciddi geciktirici etkiler yaratabilmektedir. Bir tatlı kaşığı tarçını adet sürecine girmeden önce almanız ya da adetinizin sürecini kısaltmak için son günden bir yada iki gün önce tarçın kullanmanız adetinizin hemen kesilmesine yardımcı olacaktır.

 

 • Ancak burada da dikkat edilmesi gereken husus, tarçın kullanımı sürekli hale getirmemek olmalıdır. Çünkü geciktirme etkisi bir süre sonra uzun süreler boyunca adet olamamaya ve vücudun metabolizmik dengesini bozmaya da yol açmaktadır.

 

 • Adet düzensizliklerine bu şekilde sebebiyet vermemek için en azından bu yöntemi de ayarında kullanmak ve adet dönemlerinde gerekli görülmedikçe tarçın ve tarçınlı ürünler kullanmamak gereklidir.

 

 • Adet gecikmesi için kullanılan ürünler olan civan perçemi ve zencefilin de birlikte karıştırılarak kaynatılması ve daha sonra bu karışımın çay şeklinde içilmesi, adet döneminizi bir kaç gün ileriye atmak içim etkili ve doğal bir yoldur. Ancak bu çayla adet döneminizi geciktirmek istiyorsanız, adet döngünüzün gerçekleşeceği günden en az 1 hafta önce bu çayı içmeniz gereklidir.

 

 • Erken boşalmayı geciktirici bitkiler : Erkeklerin korkulu rüyası olan erken boşalma sorunlarının çözüm aşamasında, bitkisel olarak doğal geciktirici ürünlerden de faydalanılabilmektedir.

 

 • Bu etkiyi yaratabilmek adına ilk olarak verilebilecek tarif, beş ya da altı adet yaban sümbülü yaprağını iki dakika boyunca kaynatıp, ardından ılıyınca içmeniz üzerinedir. Bu şekilde vücudunuz sinirsel olarak rahatlayacak ve erken boşalma probleminizin bir adım önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

 

 • Bunun dışında iki yüz gram miktarındaki balı ve yüz gram miktarındaki turp tohumunu karıştırdıktan sonra macun gibi hem sabahları hem de akşamları yemek, cinsel açıdan performansınızı etkileyerek daha uzun sürelerde ilişkiye girip erken boşalma sorununuzdan kurtulmanıza katkı sağlayacaktır.

 

 • Son olarak melisa ve sar kantaron çiçeklerinin çaylarını da erken boşalmayı önleyici etki yaratması açısından önermek mümkündür. Bu çiçeklerin çayları hem vücudunuzda rahatlatıcı bir etki yaratacak hem de cinsel performans olarak daha başarılı süreçler geçirmenize yardımcı olacaktır.

 

 • Menopozu geciktirici bitkiler : Menopoz dönemine yaklaşıldığında son derece sıkıntılı ve stresli süreçler geçiren kadınlar için öncelikle bir doktor kontrolü önerilmekte, ardından doktorunuzun tavsiyelerinin dışında uygun görüldüğü takdirde de doğal bitkilerden yapılan çayların içilmesi tavsiye edilmektedir.

 

 • İlk olarak yeni yetişmiş çıban otunun ince olarak kıyıldıktan sonra geniş ağızlı bir şişeye doldurulması, ardından üzerine tamamen dolacak şekilde konyak koyup ağzını kapatarak 14 günlük bir süreçte güneş alabileceği yerde bekletilmelidir. İki hafta sonra malzeme hazır olduğundan menopoz dönemiyle ilgili sıkıntılar başladığında içilecek suya 1o damla miktarında bu karışımdan damlatılması yeterli olacaktır.

 

 • Bu dönemle alakalı, yatmadan evvel içilmesi önerilecek bitki çaylarında, bir çay kaşığı miktarında kullanılmasına dikkat edilerek önerilen bitki çeşitleri ise şu şekildedir; çoban çantası, pelin çiçeği, çuha çiçeği, çıban otu, papatya çiçeği, kekik, binbir delik otu, şamdan çiçeği, yabani yasemin sapı, melek otu, dağ öküz gözü, civan perçemi, yapışkan otu, oğul otu, turunç kabuğu, ısırgan otu ve at kuyruğu otu.

Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir