Evinizi Serin Tutmaya Yarayacak 3 Bitki


Aloe Vera

Yaz mevsiminde, evinizi sıcaklığını düşürmenize yardımcı olacak yeşil bitkiler ile doldurmanızı gerektiriyor. Sadece yeşil bitkiler ev dekorunuzu canlandırmaz, aynı zamanda bazı bitkiler doğal soğutucu ve hava temizleyicileri olarak işlev görürler. Bu bitkileri evinize eklemek, evinizde sıcaklığı düşük tutmak için çevre dostu bir şekilde daha ucuz ve unutulmaz bir yoldur. Evinizi yaz aylarında serin tutmak için doğal ve ucuz bir yol arıyorsanız, bu bitkileri almayı düşünün

Aloe Vera Bitkisi

Bugüne kadar Aloe Vera bitkisinin inanılmaz cilt faydaları hakkında çeşitli yazılar yazdık. İnanılmaz iyileştirici özellikleri sayesinde aloe vera bitkisi aynı zamanda hava sıcaklığını soğutmada etkilidir. Bir çalışmada, aloe vera bitkilerinin, yakın çevrelerinden gelen büyük bir iç hava kirletici olan formaldehitin çıkarılmasında yararlı olduğu da bulunmuştur.

Örümcek (Kurdele) Çiçeği

Bu bitki Aloe Vera bitkisi gibi sadece havayı soğutmakla kalmaz aynı zamanda havadaki formaldehitin temizlenmesi için de iyidir.  Örümcek Bitkisi ya da Kurdele Çiçeği olarak bilinen bu bitki, karbon monoksiti emme özelliğiyle de bilinmektedir. Karbon Monoksit insanlar için oldukça zararlı olan kokusuz ve renksiz bir gazdır. (Örümcek Çiçeği hakkında daha fazla bilgi için: Kurdele (Örümcek) Çiçeği Hakkında Bilgiler konusuna bakabilirsiniz.)

Areca Palmiyesi

Areca palmiye ağacı, hoş dekoratif yapısıyla en popüler oda bitkilerinden biridir. NASA tarafından yapılan araştırmaya göre Areca palmiyesi dekoratif olmanın yanı sıra evlerimiz ve işyerlerimizdeki havayı arındırıp yeniden canlandırabilen, formaldehit, amonyak gibi yaygın toksinlerle bağlantılı her türlü yan etkiyi önleyebilen en iyi bitkiler arasında olduğunu belirtmiştir.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir