Lavanta Kürü Nedir? Lavanta Kürü Nasıl Hazırlanır?


Lavanta
Lavanta

Lavanta kürü, lavanta, melisa ve hatmi çiçeği kullanılarak elde edilen bir karışımdır. Doktorların karaciğer yetmezliği, Hepatit –C ve Hepatit –B hastalıkları için önerdikleri bitkisel çözümlerin başında gelir.

Lavanta kürü nasıl hazırlanır?

4-5 gram lavantayı yaklaşık olarak bir buçuk su bardağı kadar suyun içerisinde dört dakika boyunca demlemeniz gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken nokta, bu dem süresinin 4 dakikayı kesinlikle geçmemesi gerektiği.  Su kaynama noktasına geldiği anda ocağın altını kısın ve kaynama noktasında sabitleyin. Çok fazla hararetli bir şekilde kaynatmamanız gereklidir. Demleme işlemini tamamladıktan sonra, sıcaklığını kaybetmesine izin vermeden süzme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Süzme işlemi gerçekleştirildikten sonra içmek için ılımasını bekleyebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra lavanta kürü kullanıma hazırdır.

15 gün süresince arada hiçbir gün atlamadan, akşam yemeğinin üzerine minimum 2 saat geçtikten sonra, 1 çay bardağı ölçeğinde içiniz. Her gün kullanacağınız lavanta kürünü taze olarak hazırlamalı ve kesinlikle fazla miktarda yapıp, ilerleyen günlerde fazlalık kalan kısmını kullanmamalısınız. Lavanta kürünü günlük olarak hazırlamalı ve tazeyken kullanmalısınız. Aksi takdirde etkisini göstermeyecektir. Sağlıklı bir insan olsanız dahi 15 günlük bu lavanta kürü uygulamasını kullanmak sağlığınız açısından oldukça faydalı bir durum yaratacaktır. 15 günlük lavanta kürü kullanımından sonra, uygulamayı rahatsızlıklarınız durumuna göre haftada 1 veya 2 kez kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat bu ve bunun gibi bitkisel tedavi yöntemlerini asla ama asla alışkanlık haline getirmemeye dikkat etmelisiniz.

Lavanta kürü ile saç dökülmesinin önüne geçin

Lavanta kürnü kullanarak saç dökülmesi önlenebilir ya da en azından azaltılıp kontrol altına alınabilir. Bu lavanta kürü uygulaması için yapmanız gereken ise, 3 bardak suyu bir tencerede kaynatmak ve kaynayan suyun içine bir tatlı kaşığı ölçeğinde lavanta atıp 5 dakika boyunca kısık ateşte demlemek. Sonra saçlarınızı ilk önce duru su ile yıkamalı ve ardından hazırladığınız lavanta kürünü saçlarınıza uygulamalısınız. Saçlarınıza uyguladığınız bu kür en az 30 dakika boyunca saçlarınızda kalmalıdır. 30 dakikayı doldurduktan sonra saçlarınızı sadece duru su ile yıkayın ve bu işleme 2 ay boyunca her banyo esnasında devam edin.

Lavanta kürü cildinizi de güzel bir görünüme kavuşturur

Cildinizde lekeler varsa ya da yeni lekeler türemeye başladıysa, hazırladığınız lavanta kürü bu lekelere de iyi gelecektir ve her kullanımda lekelerin daha da azaldığını göreceksiniz. Lavanta kürü sadece cilt lekelerine değil, aynı zamanda akne ve sivilcelere de iyi gelir. Tek yapmanız gereken şey hazırladığınız lavanta kürünü lekelerin, aknelerin ve sivilcelerin olduğu yerlere sürmek ve 15 dakika boyunca beklemek. 15 dakikanın sonunda yüzünüzü su ile durulayıp temizleyebilirsiniz.

Doğal güzelliğin sırrı lavanta

Yaşınız ne kadar ilerlememiş ise lavanta kürünün faydasını görme olasılığınız o kadar artacaktır. Orta yaş ve üzeri bir yaş grubundaysanız, lavanta kürünün etkisini en az 15 gün sonra göstermeye başlayacaktır. Yaşınız ne kadar küçükse lavanta kürü etkisini bir o kadar erken gösterecektir.

Lavanta kürü, Hepatit –B, Hepatit –C ve karaciğer yetmezliği gibi amansız hastalıklarla mücadele etmek zorunda olan kişilerin yaşam kalitesini arttırarak, daha rahat günler geçirmelerine yardımcı olur. Tüm bunların yanı sıra saç dökülmesi ve cilt hastalıkları için de kullanılabilecek en etkili bitkisel tedavi yöntemlerinin başında gelir.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir