Mısır Püskülü Çayı Faydaları


Mısır püskülü çayının etkileri nedir?

Doğal çayların arasında yer alan mısır püskülü çayı, pek çok rahatsızlığın çözümünde doğal bir şifa verici ürün niteliğinde göze çarpmaktadır. Günümüz koşullarında şehir hayatında yaşayan bireylerin sıklıkla yaşadığı stres problemleri ve çeşitli gerginlikler, aynı şekilde iş yaşantısının dönem dönem yaşatabildiği negatif durumlar içerisinde bireylerin sinir katsayısının artması gibi nedenler neticesinde mısır püskülü çayının bu tip durumlara birebir çözüm olduğu gerçeği göz önünde bulundurularak rahatlamak adına içilmesi tercih edilebilmektedir.

Bunun dışında çayın yapılışı oldukça basit olduğundan herkes tarafından rahatlıkla denenebilmektedir. Sadece satın aldığınız mısırları kabuğuyla birlikte satın alıp ardından bu kabukların üst kısımlarında bulunan life benzeyen sarımtrak püskülleri çay malzemesi olarak kullanmanız yeterlidir.

Çin ve Amerika’da sıklıkla kullanılan mısır püskülü çayı; Çin’de diyabet hastalığını önlemek adına kullanılan doğal bir ürün olmasıyla birlikte Amerika’da da özellikle yerliler tarafından kullanılmakta ve alternatif tıp alanında vücuttaki enfeksiyonların iyileştirilmesi adına kullanılan bir ürün olarak göze çarpmaktadır. Bunun dışında mısır püskülü çayının ödem atıcı özelliğinin olması ve idrar söktürücü etkisinin de bulunması bu tip sorunlara sahip olan bireyler için kullanıma çok müsait bir çay olduğu anlamına gelmektedir.

Mısır püskülü çayının faydaları nelerdir?

 • Mısır püskülü çayının böbrek taşlarının düşürülmesinde ciddi anlamda etkili ve olumlu olduğunun altı çizilmektedir. Hem böbrek taşı düşürmeye yardımcı olan bu ürün hem de böbreklerdeki mevcut böbrek iltihaplarını kurutabilme özelliğine de sahiptir.

 

 • Diyabet hastalarının bu çaydan kullanmaları sayesinde şeker hastalıklarının vücutlarında yarattığı negatif etkiler hafifletebilmekte ve kan şekeri dengeleri sağlanabilmektedir.

 

 • Prostat iltihabı yaşayan erkeklere doğal bir ürün olarak mısır püskülü çayı içmeleri önerilmektedir.

 

 • Yatıştırıcı ve dinginleştirici özellikleri sayesinde depresyon problemleri yaşayan hastaların içtikleri mısır püskülü çayı, bünyede anti depresan özellikler yaratmaktadır.

 

 • Tansiyon dengeleyici özellikleri sayesinde de yüksek tansiyon problemlerini ortadan kaldırabilmektedir.

 

 • Mısır püskülü çayının fayda gösterdiği bir başka değişik hastalık da gut hastalığıdır.

 

 • Kemik ağrısı çeken bireylere doğal bir şifa yöntemi olarak mısır püskülü çayı önerilmektedir. Çayın kemik ağrıları üzerinde ve romatizma üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

 

Mısır püskülü çayı kilo vermeye yardımcı mıdır?

Mısır püskülü çayının yaygınlıkla, bünyede herhangi bir hastalık bulunmadan da kullanıldığı durumlardan biri zayıflamaya olan etkisinin bilinmesidir. İçeriği sayesinde vücutta bulunan fazla yağların kolaylıkla eritilmesine yardımcı olan mısır püskülü çayı, aynı zamanda bireyi obezite hastalığıan karşı da bu etkisi sayesinde koruma altına alabilmektedir.

Mısır püskülü çayının zararları nelerdir?

Piyasadaki bütün doğal ürünlerin kontrolsüz kullanımı sonrasında yarattıkları bir takım yan etkiler ve zararlar bulunmaktadır. Aynı şekilde bu tip şartlar oluştuğunda mısır püskülünün de bir takım zararları oluşmaktadır. O zararlar şunlardır;

 

 • Bireyin ekstradan kullandığı bir kan pıhtılaştırıcı ilaç varsa mısır püskülü çayının kullanılması önerilmemektedir. Çünkü bu çayın da içeriğinde kan pıhtılaştırıcı maddeler olduğundan ikisinin birleşimi zararlı sonuçlara yol açabilmektedir.

 

 • Hamilelik sürecinde olan kadınların kesinlikle doktor kontrolü dışında bu çayı tüketmeleri önerilmemektedir.

 

 • Diyabet hastalığı için ilaç kullanan bireylerin mısır püskülü çayı içmeleri tavsiye edilmemektedir.

 

 • Aşırı derecede mısır püskülü çayı tüketimi, bünyede aşırı su kaybına yol açıcağından kullanım sıklığına dikkat edilmelidir.

 

 • Vücudunda potasyum değerleri düşük olan bireylerin bu çaydan içmeleri tercih edilmemektedir çünkü bu çay da potasyum düşürücü etkiye sahiptir.

Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir