Yağ Yakmanın Basit Yolları


kalori
kalori

Kışın kalın kapanların, kalın kazakların altında saklanan basen, bel, göbek, kol çevresi yağlar yaz ayları gelince göze batar bir hale geliyor. Vitrindeki mankenlere baktıkça insan özeniyor adeta. Aynaya baktığınızda mutlu olmak istiyorsanız bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Nedir bu ayrıntılar?

Yağ Yakmanın Basit Yolları

-Günde en az 2 litre su için. En basit kural olan su tüketimini alışkanlık haline getirin. Ferah içimli bir su elde etmek isterseniz taze nane ve bir dilim limon ekleyin.

-Düzenli bir şekilde protein tüketin. Çünkü yeterli miktarda protein alınmazsa kaslar zarar görür hem de metabolizma yavaşlar.

Ör: Sabahları yumurta, öğlen veya akşam yemeğinde et, mercimek türü gıdalar tüketilmelidir.

-Yağ yakmanın bir diğer yolu lif içeren gıdalar tüketilmesidir. Lifli gıdalar toksinleri vücuttan atar, kan şekerini dengeler ve tok tutar.

Ör: böğürtlen, elma, greyfurt

-Soğan ve sarımsak tüketimi yağ depolarının büyük ölçüde azalmasında etkilidir.

-Bazı tüketilen baharatlar metabolizmayı hızlandırır.

Ör: acı biber, zerdeçal, köri, rezene, kekik gibi.

-Yağ yakmanın önemli yollarından biri hareket etmekten geçiyor. Yakın olan yerlere araba binmeyin. Asansör tercih etmek yerine merdiven çıkın, bol bol tempolu yürüyüş yapın.

-Akşamları saat 6’dan sonra yemek yemeğin.

-Bol miktarda demir bulunan gıdalar tüketin.

Ör: yeşil yapraklı sebzeler, et, yumurta.

-Süt ve süt ürünlerinden tüketmek yağ yakımı için önemlidir. Bel etrafındaki yağların yakımını yoğurdun hızlandırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

-Her şeyden önce kendinize zaman ayırmayı unutmayın. Gözle görülür bir şekilde hemen yağların azalmasını beklemeyin. Bir iki ay sabredin.

Yağ yakmanın amacı genelde zayıflamak gibi görünür. Asıl olan sağlıklı yaşam için mücadele etmektir.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir