Gece Kızı Çayı Nedir? Nasıl Kullanılır?


Gece Kızı

Çağımızın Hastalığı olan obezite her geçen gün yanlış beslenme, genetik faktörler ve bir sürü şeyin etkisiyle artmaktadır. Birçok insan kilolarından memnun olmayıp farklı kilo verme yöntemleriyle zayıflamaya çalışmaktadır. Bazı insanlar diyetisyen kontrolü altında zayıflamaya çalışırken bazı insanlar da doğal bitki çaylarını tercih etmektedir. Yakın zamanda adını duyurmuş olan Gece Kızı Çayı da kilo vermek isteyenlerin yeni gözdesi haline geldi. Peki nedir bu gece kızı çayı?

Zayıflama Çaylarında yeni trend olan Gece Kızı Çayı içerisinde avokado yaprağı, kiraz sapı, tarçın, ıhlamur ve yeşil limon kurusu bulunuyor. İçeriği sayesinde sindirim sistemini hızlandırıyor, vücuttaki fazla ödemi atıyor ve bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnç sağlıyor.

Gece Kızı Çayı’nın Faydaları Nelerdir?

Yukarıda yazılanların haricinde Gece Kızı yağ yakımını arttırarak daha hızlı kilo vermeyi sağlıyor. Çoğu bitki çayı gibi laksatif olan bu çay bağırsakların çalışma hızını arttırarak ve vücuttan su atımını hızlandırarak kilo kaybını arttırır. Ancak unutulmamalıdır ki asıl önemli olan vücutta bulunan yağın yakılmasıdır. Bunun için de çayla birlikte düzenli olarak spor yapılması önemlidir. Bu sayede vücuttaki yağları yakarak daha sağlıklı kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

Gece Kızı Çayı Nasıl Kullanılır?

Gece Kızı günde 2 defa olmak şeklinde kullanmak yeterli olacaktır. Birini öğlen saatlerinde tüketmeniz gün içinde yediğiniz yemeklerden gelen suyun atımını arttıracağı için tavsiye edilir. 5 dakika kaynamış suda bekletilerek kullanılması tavsiye edilir. Tavsiye edilen miktarın üzerinde kullanılması her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi bu çayın da fazla kullanılması zararlı etkilere yol açabilir.

Zararı Var Mıdır?

Bitkisel kaynaklı olduğu için zararlı bir etkisi olmamakla birlikte yine de eğer içinde bulunan bitkilerden alerjiniz olan varsa dikkatli kullanılması gerekmektedir. Eğer uykusuzluk sıkıntınız varsa içerisinde bulunan ıhlamur uykusuzluk problemini olumsuz etkileyebilir.

Unutmamak gerekir ki sadece çay içerek zayıflamayı planlayanlar hayal kırıklığına uğrayacaktır çünkü bitki çayları zayıflamaya destek olmaktadır. Yani mutlaka yanında egzersiz, spor vs. yapılması gerekmektedir.

Yazımızın sonuna gelirken bu yazıda geçenlerin sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu hatırlatmak isterim. Yukarıdaki yazanların hiçbiri tüketim tavsiyesi DEĞİLDİR.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir