Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Bitkiler


Karaciğer

Karaciğer Yağlanması Nasıl Meydana Gelir?

Karaciğer yağlanmasının sebepleri alkol, sağlıksız beslenmek, diyet gibi nedenlerden meydana gelir. Fakat karaciğer yağlanmasına en çok etki eden şey alkoldür. Alkol içen dört kişiden birinde kesinlikle görüldüğü düşünülüyor. Aynı zamanda alkolden sonra obezite olan kişilerde de sıklıkla görülen bir hastalıktır. Gün içinde bir fincan kahve içer iseniz karaciğerinizdeki yağlanma azalır. Hareketsiz olmak, hiç spor yapmamak da bu hastalığa örnek teşkil eder. Karaciğer yağlanması kalbi yorduğu için sağlığınız bozulur.

Karaciğer Yağlanmasına Hangi Bitkiler İyi Gelir?

Karaciğer yağlanması olmaması için yediğimiz şeylere dikkat etmemiz çok önemli bir hal alıyor. Aksi taktirde çok fazla sağlık sorunu yaşarsınız.

Yeşil Çay: Yeşil çayın oldukça faydalı olduğu düşünülüyor. Her şeye iyi geldiği gibi aynı zamanda da karaciğer yağlanmasına da çok iyi gelir. Karaciğer yağlanmasında yeşil çay kullanmak oldukça önem taşır. Her gün düzenli olarak tüketildiği zaman karaciğerde yağ depolamayı engeller. Aşırıya kaçmadan kararında içtiğiniz sürece karaciğerinizin de daha doğru çalışmasını sağlayacaktır.

Papatya Çayı: Papatya görüntüsü ve kokusu ile çok sevilen bir çiçektir. Fakat papatyanın karaciğer yağlanmasına iyi geldiği pek bilinmiyor. Aynı zamanda sakinleştirici özelliği vardır.

Limon: Limonun içerisinde bulunan C vitamini sayesinde karaciğerdeki iltihabı dışarıya atar. Bunu sürekli yapmamanız tavsiye ediliyor. 2-3 hafta boyunca günde 3 kere içmeniz yeterli olacaktır.

Karaciğer Yağlanması Belirtileri

Karaciğer yağlanması her zaman olmasa da organa zarar verir. Siroz gibi ciddi hastalıklara sebep olur. Şeker hastası olan insanlarda da olması mümkündür. Kolesterolün olması karaciğer yağlanmasında ki riski arttırır. Bazen karaciğer yağlanması olduğundan yıllarca belirti gösteremeyebilir. Fakat hastalıklı hale geldiği zaman belirtilerini gösterir.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir