Karaciğer Yağlanmasına Karşı Maydanoz Kürü


maydanoz
Maydanoz

Konumuzun başlığında olduğu gibi hemen belirtmek istiyorum ki lavanta kürü karaciğer yağlanması için birebirdir. Karaciğer yağlanmışsa lavanta ya da istek olarak limon maydanoz kürü ile destek çıkarılması lazım. Lavanta kürü ile beraber uygulanacak limon maydanoz kürü karaciğer yağlanmasını ortadan kaldırabiliyor. Bu iki kür birlikte uygulandığında o kadar etkilidir ki birkaç gün içerisinde rahatlamaya başlayabilirsiniz.

Karaciğer yağlanmasına sebep olan başlıca sebepler şunlardır:

– Alkol kullanımı

– Şişmanlık

– Tip 2 şeker hastalığı

– Genetik kolesterol yüksekliği

– Antibiyotik kullanımı

– Kortizon

– Klorlu bileşikler alımı

– Aşırı fosfor alımı

– Yanlış beslenme ve protein eksikliği

– Hamilelik dönemi

Çoğu zaman karaciğer yağlanmasında önemli bir belirti göremeyebilirsınız. Ancak bazı dönemlerde veya bazı kişilerde karın bölgesinin sağ tarafında hafif ağrılar olabiliyor. Bazı kişiler dilsiz şişkinliği ile belirtilebiliyor. Insanlarda ise el ve ayaklarda kaşıntılar meydana gelir.

Kür 1 : Toz alerjisi ve idyopatik burun akıntısına karşı

1 tatlı kaşığı lavantayı bir bardak suda yaklaşık olarak 6 dakika demleyin. Demle deniz lavantası suyunu ılımaya bırakınız. Suyunu süzüp içebilirsiniz. Kalp bir anda değil yudum yudum içmeniz daha önemli. 15 gün boyunca akşam yemeklerinden en az iki saat sonra içilmesi lazım. Hergün ürün taze olarak hazırlanması önemli. Ayrıca çayınızı tadı daha güzel olsun diye şeker ve benzeri maddeler eklemeyin.

Eğer burun akıntısına bağlı geniz akıntısına bulunuyorsa gece yatmadan önce adaçayı gargarası yapılması uygundur. Adaçayını içmemeniz sadece gargara yapmanız yeterli olacaktır. Süzdüğünüz lavanta suyunu pamuk ile burnunuza daha birkaç damla sürebilirsiniz.

Kür2 : Geniz akıntısını durumunda adaçayı gargarası

Kür bir de anlattığımız gibi 1 yemek kaşığı adaçayı 1 bardak su ile demlenir bu demleme süresi 5 dakika yeterlidir. 5 dakika sonunda adaçayının hızlı süzdüğünüz ve ılımaya bırakın. Bundan sonra gargara yapabilirsiniz. Lavanta çayı gibi 15 gün boyunca bu gargara suyunun kullanın. Adaçayı 48 saat boyunca tazeliğini koruyabilir ama 48 saat sonunda taze adaçayı hazırlamanız önerilir.

Kür 3 : Romatoid artritin ağrılarına karşı

1 tatlı kaşığı lavanta 1 su bardağı suda kısık ateşte demlenir. Demleme sonrasında biraz ılımaya bırakılır. Az sonra süzülerek hergün akşam yemeğinden 2 saat sonra olmak üzere 15 gün boyunca içilmesi gerekir. Ayrıca bir gün önce kalan miktarı kullanmamanız gerekir ve yeni demleme hazırlanması lazım. 15 gün boyunca bu kürü kullandıktan sonra eğer rahatsızlığınız da iyileşme devam ediyorsa 3 4 gün daha kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca bu kürü kullanırken romatizma ağrılarına karşı kullanıyorsanız düşük tip numaralı undan yapılmış ekmek yemeniz tavsiye edilmez.

Kür 4: Karaciğer yağlanmasına karşı maydonoz limon artı lavanta kürü

15 16 adet maydanozu larıyla beraber blender içerisinde seçiniz. Daha sonra içine yarım limon sıkabilirsiniz. Beraber bir dakika daha çektikten sonra üzerine yarım bardak su ilave ediniz. Suyla beraber 1 2 dakika daha çekiniz. Daha sonra bunu bir bardağa koyarak hergün 15 gün boyunca sabah kahvaltısından 15 dakika önce içilmesi lazım. Her 15 günden sonra 5 gün ara verilmesi lazım. Ilk 15 gün bu kür uygulandıktan sonra ikinci 15 gün akşamları da lavanta kürü uygulanabilir.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir