Yılan Yağı Ne İşe Yarar?


Yılan Yağı

Yılan yağı denince ilk akla gelen şey dökülen saçlar. Çünkü bu yağın en büyük marifeti pek çok kişi için ciddi bir problem olan saç dökülmesini engelleyebilmesidir. Dökülmenin engellenmesinin yanında dökülen saçların yeniden çıkmasını da sağlamaktadır. Saçınızın yapısı güçsüz ise yılan yağı sizin imdadınıza koşacaktır.

Özellikle genetik olmayan dökülmelerde çok kısa bir zaman içerisnde sonuç alınmaktadır. Ama aileden gelen bir dökülme söz konusu ise üzülmeyin! Yılan yağı daha uzun vadeli olarak saçlarınızı çıkaracaktır. Yılan yağının uygulama şekli de son derece basittir. Saçlarınızda seyrelme olan bölgeye bir haftada en az 3-4 kez olmak koşuluyla masaj yaparak ürünü uygulayabilirsiniz. Ürünü masajla iyice yedirin. Kafanızda ürünü en az 2 saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Sonuç alabilmeniz için ürünü en az 2 ay kullanmanız gerekir.

Yılan yağları tamamen bitkisel bir yağdır. İçeriğinde hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır. Bir yan etksi de bulunmamaktadır. Kullanacağınız yağ piyasada saç dökülmesi için satılan ürünlerden oldukça ucuzdur. Ürünü eczanelerden, internet sitelerinden ve aktarlardan temin edebilirsiniz. Daha detaylı bilgiyi size ürünü satacak olan kişiler de yapacaktır. Ürünün bir yan etkisi olmadığından hemen hemen herkes kullanabilir. Ama yine de hassas bir cildiniz var ise bir doktora danışmadan ürünü kullanmanızda fayda var.

Yağının dışında yılan yağı sabunu da piyasada bulabileceğiniz bir seçenektir. Sabunla da saçınızı yıkayabilir ve aynı etkiyi görebilirsiniz. Saçlarınızdaki dökülmeyi engeller, saçlarınızın daha çabuk uzamasını sağlar ve saçlarınızı besler. Sabunu da yine yılan yağını temin ettiğiniz yerlerden bulabilirsiniz. Sabunun da fiyat aralığı 10 tl civarındadır. Kullanım olarak saçlarınızı yine saç derisine masaj yaparak yıkayabilirsiniz. Bu kullanımı son derece basit olan yağı ve sabunu istediğiniz yerden temin edip sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek bir nokta ise yağı vücunuzda kullanmamanız çünkü tüylenme yapabilir. Onun dışında ne bir yan etkisi ne de bir zararı mevcuttur.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir