Karbonatın Faydaları Nelerdir


Ülkemizde karbonatı sadece hamur işlerinde kullanıldığını düşünmektedir.Halbuki karbonat besinin insana oldukça faydası bulunmaktadır.Öyleki sağlık sektöründen kozmetik sektörüne kadar bir çok alanda kullanılmaktadır.

Doğallık konusunda hassas olan kişiler için karbonat oldukça önemli bir üründür.Karbonatın maden ve kimya alanlarında da oldukça kullanılan çeşitleri mevcuttur.Karbonat sodyum,magnezyum,kalsiyum , amonyum ve baryum gibi çeşitlerden oluşmaktadır.Karbonik asit bazlardan oluşan karbonat tuzların genel adına oluşturmaktadır.

Yaz aylarında hava sıcaklığın artması sonucunda meydana gelen terlemeyi en az seviyeye indirgemektedir.Koku ve terlemeyi hızlı bir şekilde engelleyen karbonat hem doğal hemde ucuzdur.

Eğer ayaklarınızda mantar yada nasır gibi problemleriniz var ise bir legenin içerisine sıcak suyu dökün ve içine karbonat atın ve karıştırın.Bu aşamadan sonra ayağınızı suyun içinde 10 dk bekletin.1-2 gün içerisinde ayaklarınızda karşılaştığınız problemlerin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Saçlarınızda kepek problemi meydana geldi ise yapmanız gereken şey oldukça basittir.Saçlarınızı yıkadıktan sonra karbonat aracılığı masaj yaparsanız kepek problemini ortadan kaldırırsınız.

Temizlik alanında da sık sık kullanılan maddeler arasında yerini korumaktadır.Doğal bir şekilde çamaşırları dezenfekte etmek isterseniz deterjanın içerisine karbonat koymanız durumunda daha iyi bir temizleme işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Evinizde gümüş olan eşyaları parlatmak istersenizde su ve karbonat karışımı sayesinde kararmaları engellemiş olursunuz.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir