Meyveli ve Gazozlu Soğuk Çay Tarifi


Yaz geldi, sıcaktan bunalanlar için harika bir soğuk çay tarifi veriyoruz. Devamlı aynı içeceklerden içip sıkılan ve farklı bir tat arayan kişiler için bu soğuk çay tarifi ile yaz sıcaklarında oldukça rahatlayacaklar. Farklı meyvelerin bir araya geldiği ve üzerine gazoz ve nane aromasının eklendiği bir soğuk çay daha önce hiç duydunuz mu? Portakal ve limon gibi meyvelerin nane aroması ve gazoz ile buluşmasının deneyimini yaşamaya hazır mısınız? Eğer hazırsanız meyveli ve gazozlu soğuk çay tarifi için gereken malzemeleri temin edip, harekete geçmelisiniz.

Meyveli ve Gazozlu Soğuk Çay İçin Gerekli Malzemeler

  • Yarım Bardak Demli Çay
  • Nane Yaprağı
  • Bardağın 3/1 kadar portakal suyu
  • Bardağın 3/1 kadar gazoz
  • 1 adet limon

Hazırlanışı

Öncelikle su bardağından biraz daha büyük soğuk çayımızı zevkle içebileceğimiz bir bardak bulalım ve içerisine buzu bolca dolduralım. Daha önceden demlediğimiz demli çayımızı bardağımıza koyalım ve üzerine belirlediğimiz miktarda gazoz ve portakal suyunu dolduralım. Dekoratif amaçlı bir adet limonun yarısını dilimleyerek bardağımıza koyalım ve diğer yarısını da üzerine iyi bir şekilde sıkalım.

Bardağımızı karıştırarak aromaların karışmasını sağlayalım ama çok fazla karıştırmamamız gerektiğini unutmayalım çünkü fazla karıştırdığımız zaman bardak içerisinde bulanıklık olabilir buda servis esnasında güzel bir görüntü olmaz. Son olarak hem koku hemde görüntü olarak nane yapraklarını üzerine koyalım ve servise hazırlayalım.

Not : Yukarıdaki soğuk çay tarifimiz bir bardak içindir isterseniz bu ölçüleri sürahiye uyarlayarak yapabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir