Stres, Uykusuzluk ve Psikolojiye İyi Gelen Bitki Kediotu


Kediotu

Kediotu kullanımı Avrupa ve Asya kıtasında oldukça yaygındır ve buralarda yaşayan insanlar kediotunun faydalarını bilir. Günümüzde karşılaşılan tüm problemlerin çözülmesi için ilaç kullanılıyor. Fakat bu ilaçların da yan etkileri var ve doğanın bize sunduklarına sırtımızı çevirmemeliyiz.

Kediotunun uyku düzensizliklerine ve anksiyeteye karşı olumlu etki ettiği bilinmektedir. Ayrıca stres seviyenizin düzenlenmesi için de etkilidir. Bunun nedeni beyninizin rahatlaması için gerekli hormon salgılanmasını tetiklemesidir.

Gerçekleştirilmiş araştırma bulgularına bakıldığında kediotunun, ilaç sektöründe aktif olarak kullanılan etkili anti-depresanlarla eşdeğer olduğu ve doğal bir yöntem olarak kullanılabileceği görülmüştür. Uykunuzun düzene girmesinin nedeni ise, sakinleştirici etkisinin olmasıdır. Kediotu kullanmanız durumunda herhangi bir yan etkiyle karşılaşmadan kendinizi doğal yollarla tedavi edebilirsiniz.

Güç içerisinde karşılaştığınız tüm stres kaynaklarınız geride kalabilir. Çünkü kediotu artık sizlerin günlük yaşamında karşılaştığı stresle mücadele de oldukça etkilidir.

Ağrı hissettiğiniz zamanlarda da kediotunu kullanabilirsiniz. Beyninizi rahatlatmasının yanı sıra kaslarınızın da gevşemesine olanak verir. Kadınların menstüral dönemlerinde karşılaştıkları sancıları dindirmek için de kullanılabilir. Yapılan çalışmaların ışığında, düzenli kullanım durumunda tansiyon seviyesinin de düzenlendiği görülmüştür.

Kediotunu nasıl kullanmalıyız?

Kediotu haplarını eczanelerden temin edebilirsiniz. Ayrıca aktardan aldığınız kediotunu kaynatıp çayını da içebilirsiniz. Bunun için 2-3 g kediotu yeterlidir. Bunun yanı sıra kediotu yağı da satılmaktadır. Kediotu yağını da kullanırken rahat olabilirsiniz.

Kediotu çayının tarifini sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir