Diş Ağrısına Çözüm Olacak Bitkisel Karışım


Diş
Diş

Diş vücudumuzun en değerli yapılarından birisidir. Yemek yememizi sağlayan dişler zamanla çürüme yapabiliyor ve bunlarda ağrılara sebep olabiliyor. Yada 20’lik diş çıkarken ağrı yapıyor, diş etlerindeki iltihaplar ağrılara sebep olabiliyor. Dişlerimizi en iyi şekilde korumalı ve temizlik ve bakımlarını düzenli olarak her gün yapmalıyız zira diş tedavisi ağrılı ve masraflı bir tedavidir. Kaybedilen dişin yerine yapılacak dişte kendi dişiniz gibi olmayacaktır. Bu yüzden düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalı ve diş eti temizliğiniz ile ağız içi temizliğinize özen göstermelisiniz.

Peki ya bir diş sorunu ile karşılaştığımız zaman ne yapacağız dayanılmaz şiddette diş ağrılarını nasıl geçireceğiz? Öncelikle mutlaka bir diş hekimine görüneceğiz ve gerekli tedavi sürecini başlatacağız. Ağrıların geçmesi içinde öncelikle ilaçları kullanacağız ve birazdan vereceğim bitkisel karışımlardan da faydalanabiliriz.

Bitkisel Karışım

Malzemeler;

  • 500 gram sirke,
  • 100 gram kekik,
  • 100 gram kimyon

Yapımı; Sirke içerisine kimyon ve kekik konularak 20 dakika bu karışım kaynatılır ve soğuyunca süzülerek bu karışım ile gargara yapılır. Kısa bir süre sonra diş ağrısında hafifleme ve iyileşme olacaktır.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir