Eksiksiz Bir Böbrek Temizliği İçin 10 Bitki


Modern yaşam, birçok değişime neden olur ve hayatımızı daha rahat ve daha kolay hale getirir. Bununla birlikte, bu iyileştirilmiş yaşam tarzı, yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkileyen ve bazen de sağlığımıza zarar veren ve hatta onarımın ötesinde olan birçok olumsuz etkiye sahiptir. Artan kirlilik, çevrede bulunan toksinler, gıdalarımızdaki pestisitler ve su beslemesindeki kimyasalların hepsi sağlığımız üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir ve böbreklerimize zarar verirler çünkü bunlar sistemimizdeki tüm toksinleri filtreleyenlerdir. Böbrekleri en iyi durumda tutmak, genel sağlığımız için hayati öneme sahiptir ve bu 10 bitki, bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıdaki 10 süper bitkiyi mümkün mertebe daha fazla tüketmeye çalışın ve böbreklerinizi sağlıklı ve temiz tutun!

1. Kereviz

Kereviz doğal idrar söktürücü özellikleri ile inanılmaz bir bitkidir. Vücudunuzun tüm toksinleri idrar yoluyla temizlemesine yardımcı olur ve daha sık idrara çıkmayı teşvik eder. Böbrek fonksiyonunu artırabilecek ve böbrek taşı ve enfeksiyonlarının oluşumunu önleyebilecek bazı temel besinler bakımından zengindir.

 2. Mısır Püskülü

Özellikle sık mesane enfeksiyonları, böbrek taşları ve Üriner Sistem Enfeksiyonları varsa, mısır ipeği diyetinize mükemmel bir ektir. Aynı zamanda güçlü idrar söktürücü özelliklere sahiptir ve böbreklerin idrar üretimini uyararak atıkları ve fazla suyu temizlemesine yardımcı olur.

3. Karahindiba Kökü

Çalışmalar, karahindiba insanlarda bir idrar söktürücü gibi davranır ve idrar üretimini artırır. Sahip olduğu diüretik özellikler hem böbrekleri hem de karaciğeri temizlemenin yanı sıra su tutulmasını ve idrar sistemi tahrişini hafifletir.

4. Zencefil

Zencefil her yönüyle faydalıdır, böylelikle böbreklere de iyi gelir. Zararlı toksinleri temizleyerek böbrekleri detoksize eder ve ayrıca sindirimi artırır. Sadece böbreklere yardım etmekle kalmaz, aynı zamanda karaciğeri de temizler.

5. Atkuyruğu ( Horsetail )

Burada, vücuttan zararlı toksinleri temizlemek için idrar çıkışını artıran başka güçlü bir idrar söktürücü var. Atkuyruğunun güçlü antioksidan özellikleri böbrekler ve tüm böbrek sistemi için son derece faydalıdır.

6. Hatmi

Hatmi’nin idrar söktürücü özellikleri, daha iyi idrar akışını teşvik eder ve böbrekleri toksinlerden korur ve optimum sağlığı teşvik eder. Ayrıca, böbrek, idrar yolu ve mesane enfeksiyonları konularında yardımcı olabilir. Dikkatli olun: Hamile ve emziren kadınlar ya da şeker hastalaları hatmi tüketiminden kaçınmalıdır.

7. Maydanoz

Herkesin, apolis ve miristisin bileşimlerine bağlı olarak, maydanozun güçlü diyabetik özelliklerine aşina olduğuna inanıyorum. Bu bitki, böbrek temizliği için en etkili olanlardan biridir. Bakteri ve mikropları böbreklerden dışarı atmaya yardımcı olmak için artan idrar çıkışını teşvik eder. Hamileyseniz, maydanoz tüketmekten kaçının. Doktorunuz size bu konuda ayrıntılı bilgi verecektir.

8. Isırgan Otu

Başka bir güçlü idrar söktürücü olan ısırgan otu böbrekleri temizlemeye yardımcı olabilir. İdrar üretimini uyarır ve metabolik atıkların giderilmesinde yardımcı olur. Isırgan otu, kristallerin taşa dönüşmesini engeller ve bakterilerle savaşır ve enfeksiyon riskini azaltır.

9. Zerdeçal

Bir dizi tıbbi rahatsızlık için kullanılabilecek çok yönlü bir bitkimiz var. Birçok faydası arasında böbrek temizliğini de listeleyebiliriz. Böbrekleri temizlemenin yanı sıra zerdeçal karaciğeri detoksifiye eder ve kanı temizler. Güçlü anti-inflamatuar özellikleri, hem önleme hem de tedavi için böbrek enfeksiyonlarına karşı mükemmel bir araçtır.

10. Ayı Üzümü ( Uva Ursi )

Ayı Üzümü diüretik özelliklerini arbutin olarak adlandırılan fenolik bir glikozite borçludur. Böbrek enfeksiyonlarına karşı savaşmaya yardımcı olur ve otun büzücü niteliği zararlı toksinleri ve bakterileri böbreklerden dışarı atmaya teşvik eder. Aynı zamanda idrar pH dengesinin de asidik olmasını engeller.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir