Argan Yağının Faydaları


argan yağı

Kuru saçların canlı bir hal alması ve tırnakların sağlıklı olmasında tesirli sonuçlar veren argan yağının kullanımı yaygınlaştı.

Argan yağı ilk olarak masaj için uygun bir yağdır. Tercihen duştan sonra temiz vücuda, avuç içinde ısıtılarak masaj yapılması gerçek anlamda fayda sağlıyor. Diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan formda olmadığından vücut tarafından kolayca emilim sağlanıyor. Üstelik bu sayede masajdan sonra tekrar duş alınmasına gerek kalmıyor.

Argan Yağının Cilde Yararları

• Cildinizin sıklaşmasını sağlar ve kırışıklıklar azaltır

• Sivilce ve akne tedavisinde kullanılırsa oldukça etkilidir.

• Cildinizi nemlendirir ve yumuşamasına yardımcı olur.

• Güneşin zararlı ışınlarından korur

• Ciltte oluşan tahrişleri ve iltihaplanmaları azaltır.

• Göz altı kırışıklıklarına uygulandığında oldukça etkilidir.

• Hamilelik ve doğum sonrası oluşan çatlakların yok edilmesinde faydalıdır.

• Yağlı ciltler yada kuru ciltler için kullanıma uygundur.Kırışıklıkları büyük oranda azaltır

Kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıklaşmasını destekler. Sivilce rehabilitasyonunda oldukça etkilidir. Cildin yumuşamasına destek olur. Güneş ışınları, sigara, stres, etraf kirliliğinin negatif tesirlerini ortadan kaldırıp hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildinize canlılık katar.

Tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir. Gözaltı kırışıklıklarına giderme de yardımcıdır. Gebelikte oluşan çatlaklarının önlenmesinde destekleyici niteliktedir. Hem kuru hem yağlı ciltler için kullanıma uygundur. Kuru cildi nemlendirme özelliğinin yanısıra yağlı ciltte ve saçlı derideki yağ bezesi oluşumunu önlemesi açısından da bulunmaz nimet.

Argan Yağının  Saça Yararları

Argan
Argan

Yıpranmış ve donuklaşmış saçlara parlaklık katar. Kırıkların oluşmasını önler. Saçları besler. Uygulanışı: Kafa derisini ıslatacak kadar argan yağını saça uygulayın. Yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika bekleyin. Müddetin nihayetinde saçınızı yıkayın.

• Yıpranmış kırıklar oluşmuş ve donuklaşmış saçlara parlaklık verir.

• Saç kırıklarının oluşmasını büyük oranda önler.

• Saçları besler ve kuvvetlendirir.

Tırnak Yararları

• Tırnak yapısını güçlendirir.
• Tırnak kırılmalarını önler
• Tırnak diplerini besler tırnak kenarı deri kırılmalarını önler
• Tırnaklara parlaklık verir

Argan Yağının Yüz İçin Kullanım Şekli

Argan yağını yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü iyice temizleyin. Parmaklarınıza bir kaç damla Argan Yağı damlatın. Parmaklarınızı birbirine sürtün ve yağın ısınmasını sağlayın. Temizlemiş olduğunuz tüm yüz bölgesine masaj yaparak sürün. Argan Yağı kısa sürede cildinize nüfuz edecektir. Cildinizin yumuşadığını ve canlandığını göreceksiniz. Gün içinde yada yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Argan Yağı Vücut için Kullanım Şekli

Argan yağı diğer yağlara göre yapışkan özelliği olmayan bir yağdır. Duş aldıktan sonra avucunuza aldığınız yağı ellerinizi birbirine sürterek yağın ısınmasını sağlayın. Vücudunuza masaj yaparak sürün. Argan yağı teniniz tarafından hızlı şekilde emilir. Cildinizin yumuşadığını ve canlandığını hissedeceksiniz.

Argan Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılmalı?

Saçınıza kafa deriniz ıslanacağı miktarda Argan Yağı sürün. Parmaklarınızla kafa derinize yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayın.

Argan Yağının Tırnaklar İçin Kullanım Şekli

Bir miktar Limonu sıkın ve eşit miktarda Argan Yağı ilave edin. Bu karışım içinde parmaklarınızı 15 dakika boyunca bekletin. Tırnaklarınızın bakımlı ve sağlıklı bir biçimde kalması için bu uygulamayı haftada 1 kere 15 dakika boyunca uygulamanız yeterli olacaktır.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir