Diyet Nasıl Yapılır?


Diyet

Hepimiz diyetten çok çabuk sıkılabiliyoruz. Peki bunun sebebini hiç düşündünüzmü, çevrenizdekilere veya biz uzmana sorma ihtiyacı duydunuzmu.

Tabi ki de  koskocaman bir hayır. Çünkü her insan yapmak istediği işi iyi veya kötü her koşulda kendisi başarmak ister, başkalarından yardım almaktan kesinlikle kaçınır. Zaten çoğumuzda asıl yanlışı farkında olmadan burada yapıyoruz ya. Diyet yapabilmek için öncelikle sağlam bir iradeye sahip olmak ve bunu gerçekten istemek lazım. Diyet aç kalmak değildir bunu katti sürette unutmamak lazım.

Doğru bir diyet nasıl yapılır derseniz; Tabi ki düzgün bir diyet listesiyle işe başlamanız gerekir derim. Ancak öyle sadece kulaktan dolma sağlığa zarar verecek türden listelerle değil tabi ki. Sizlerin zayıflamanıza yardım edecek, bunu yaparkende asla sağlığınızın bozulmasına sebep olmayacak bir diyet listesi olmalıdır.

Şunu kesinlikle unutmayın asla aç kalmayacak aksine günde en az 5 öğün yemek yiyerek diyet yapacaksınız, bunu duyunca eminim hepiniz çok şaşırdınız. Hem diyet yapacağız hemde normal insanlar günde üç öğün yerken, biz diyetli olarak beş öğün yiyeceğiz öylemi dediğinizi duyar gibiyim.

Evet öyle üç ana ve en az iki ara öğünden oluşmalı diyet programızın. Her öğünde az ama sizi zayıflatırkende zinde tutacak yiyecekler olmalı. Bundan da anlaşılacağı gibi diyet birçok insanın kafasında kalıplaşmış haliyle aç kalarak zayıflama yöntemi değildir. Diyet hem  bir zayıflama yöntemidir, hemde sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanız için bir yol göstericidir.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir