Bikini Diyeti Nedir?


Bikini
Bikini

Bikini Diyeti Nedir

Yaz aylarına doğru her insan fazla kilolarının farkına varmaya başlar. Erkeklerin hayali karın kasları iken bayanların hayali üstlerindeki bikiniyle plajın en göz alıcı bayanı olmaktır. Pek çok kişi yaza doğru günlerce aç kalarak zorlu koşullara iter kendini. Ama aslında bu tamamen yanlış. Vücudunuzun ihtiyacı olan besini karşılamadığınız sürece vücudunuz yeteri dinçlikte görünmeyecek ve yıpranacaktır. Erkekleri bilmem ama bayanların işi yaza hazırlanmada daha kolay diyebiliriz. Çünkü artık onlar için bir çözüm var.

Son zamanlarda oldukça popüler olan, bikini diyeti adı verilen diyet yöntemi sayesinde bayanlar vücutlarının şekilleri biçimsiz hale gelmeden kilo vermelerine imkân sağlamaktadır. Bu diyetin amacı aç kalmak değil sadece ufak tefek bazı şeylerden kendinizi mahrum etmeye çalışmaktır. Onlarda zaten çokta kafaya takacağınız şeyler olmayacaktır. Diyetin amacı tüketeceğiniz besinlerin Glisemik İndeks’ine dikkat etmenizdir. Yani düşük Glisemik İndeks’li yiyecekler tüketmenizdir.

Bikini
Bikini

Yüksek Glisemik İndeks’li yiyecekler insülin salgılamanıza neden olduğundan dolayı kilo vermeyi zorlaştırmaktadır. Yiyeceklerde sadece bu özelliğe dikkat ederek istediğiniz her şeyi yemenize olanak sağlayan bu diyet vücudunuzu asla bitkin düşürmeyecektir. Peki, nelere dikkat etmeliyiz? Örneğin kahvaltınız doyurucu olmalı ama reçel, şeker gibi gıdalardan uzak durmalısınız. Ayrıca ekmeği de yüksek oranda azaltmanız gerekmekte. Ekmek günde sadece 1-2 dilim yemeniz tavsiye edilmektedir.

Şuanda “Yemeye ne kaldı ki?” diyorsanız, muhtemelen fazla kilolarınızın en büyük nedeni bunlardır. Ama üzülmenize gerek yok çünkü emin olun çok daha iyi alternatifler onların yerini dolduracaktır. Örneğin kahvaltıda peynir, yumurta, salam, yulaf ezmesi gibi gıdalar ile çeşitlendirebilirsiniz. Ayrıca kahvaltıda veya diğer öğünlerde doymadığınız taktirde atıştırma olarak fındık tüketebilirsiniz.

Açlığınızı kesmek için içeriğini bilmediğiniz hazır gıdaları asla tüketmemelisiniz. Bu sayede hem vücudunuzu korumuş, hem de sağlığınıza pozitif bir değer katmış olursunuz. Ve işte yaza hazırsınız.

 


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir