Limon Diyeti İle Zayıflamak


Limonlu Soğuk Çay
Limonlu Soğuk Çay
Limon Diyeti İle Zayıflamak

Kilo vermek isteyen insanlar, diyetisyenlere giderek ya da sosyal medyadan diyetisyen önerilerini takip ederek zayıflamak için birçok yöntem denerler. Günümüzde yaygınlaşan diyetisyenlik mesleği, her geçen gün artmakta ve yeni klinikler günden güne açılmaktadır. Bu diyetisyenler, yalnızca kilo vermek isteyen insanlara yardımcı olmazlar. Kilo alamayan ya da kilo problemi olmayıp sağlıklı yaşamak isteyen insanlar da diyetisyenlerden yardım alır. Diğer yandan,  özel  kliniklere gitmek için  maddi durumu olmayan insanlar diyetisyenleri sosyal medyadan takip edip kendilerine bir diyet listesi oluşturabilirler.

Yalnızca, sosyal medyadan diyetisyenlerin önerilerini dinleyip istedikleri kilolara ulaşan birçok insan örnekleri vardır. Genelde bu diyetleri hazırlamak  kolaydır çünkü diyetisyenler kilo vermek isteyen insanların şevklerini kırmamak için evde kolaylıkla hazırlanabilen diyet tarifleri verirler. Özellikle son zamanlarda yaygınlaşan ve birçok insanın tercih ettiği limon diyetinin, birçok farklı tarifi olduğu gibi yapımları oldukça kolay ve içindeki mineraller sayesinde yağ yakımını kolaylaştırmada büyük bir etkiye sahiptir.

Limon ve Salatalık 

1.5 litre suyun içine 1 limon kabuklarıyla kesilerek içine atıldıktan sonra 2 tane salatalığın kabuklarını soyup küçük küçük dilimlenerek içine atılmalıdır. İsteğe göre içine nane ve 1 şişe maden suyu da atılabilir. Tadı kötü olmayan ve gün boyu içilebilen bu zayıflama suyu, yağların yakılmasına ve özellikle göbek yağlarının erimesine yardımcı olur. Sabah kalktığınızda 2 litrelik bir sürahiye ya da şişeye bu karışımı hazırlayıp gün içerisinde taze olarak tüketebilirsiniz. Eğer suyu gün içerisinde içemez iseniz ertesi gün de tüketebilirsiniz ama limonun vereceği ekşilik içmenizi zorlaştırabilir. Bunun için günlük taze olarak tüketmeniz tavsiye edilir.

Haşlanmış Limon Diyeti

Limon
Limon

İlk olarak 4 tane limonun suyunu limon sıkacağında sıkmanız gerekmektedir. Daha sonra 1 baş sarımsak ve 1 çay kaşığı zencefili bir kaşık yardımıyla küçülene  kadar ezip limon suyuyla karıştırmanız gerekir. Diğer yandan 2 litre suyu bir tencereye koymanız ve  kaynamasını bekleyip sıkılan limonların posalarıyla eklenir. Bir süre sıkılan limonların posaları kaynadıktan sonra hazırladığımız limon suyu karışımını üstüne eklenir.3-4 dakika da böyle kaynadıktan sonra süzülüp bir sürahiye alınması gerekmektedir. Limonun ve sarımsağın direk olarak alınması mide hastaları için tavsiye edilmez. Bu yüzden bunları haşlanması gerekir. Özellikle limondaki vitamin ve mineraller, midenin rahatlamasını sindirimin kolaylaşıp hızlı kilo verilmesine yardımcı olur.

Yeşil Çaylı  Limon Diyeti

Limonlu Soğuk Çay
Limonlu Soğuk Çay

1 yemek kaşığı yeşil çayı haşlayıp soğuyana kadar bir yerde bekletmeniz gerekir. Bu sırada 1 litre suya 1 limonu dilimleyerek soğuyan yeşil çayı ekleyin. İçerken süzmeyi unutmayın, tadı  kötü değildir ve gün içerisinde ara öğünlerde tüketilebilir. Kolaylık olması açısından bunu termosa koyup yanınızda taşıyabilirsiniz. Yeşil çayın da limon gibi kilo vermede büyük bir etkisi vardır, hatta diyetisyenler kilo vermek isteyenlerin günde 1 bardak mutlaka yeşil çay içmelerini önerirler.  Birleşen yeşil çay ve limon, sindirimi hızlandırıp yağ yakımını kolaylaştıracaktır.

Yoğurtlu Limon Diyeti

Kilo vermek isteyen birçok insanın bildiği diğer bir diyet ise yoğurda limon suyu sıkmaktır. Genelde kilo vermek isteyen  insanların yoğurt yemesi sindirimi kolaylaştırdığı için özellikle öğlen ve akşam yemeklerinde yenilmesi diyetisyenler tarafından öneri olarak sunulur. Bu yoğurda eklenen limon suyu, metabolizmanın hızlanmasını sağlayacak ve yağ yakımını hızlandıracaktır.

Diyette İnanmak Her Şeyden Önce Gelir

Bu diyetleri birçok insan yapmış ve belirli bir süre içerisinde istedikleri kilolara ulaşsalar da bilmeleri gereken önemli bir şey vardır o da inanmaktır. Diyetlerine başlayıp bir süre sonra bırakan ya da bu pazartesi kesin başlayacağım diyen insanlar istikrarlı olamaz ve istedikleri kiloya düşemezler. Kilo vermeye başlamadan önce, giyemedikleri kıyafetleri göz önüne getirmeli ve yedikleri yemekleri azaltmaları gerekir. Eğer bu diyetlere başlarlarsa, bir süre sonra kendilerindeki zayıflama oranlarını fark etmeleri ve  motivasyonlarını yükseltip bu işe devam etme inançlarını artırabilirler.

Kendinize İnanın ve Bu İşi Başarın

Kilo hedefi belirlemek, zayıflamak isteyen insanların en önce yapması gereken işlerden biridir. Kendilerini hangi kilo da iyi hissedeceklerini düşünüp boylarıyla orantılı olacak şekilde bunu belirlemeleri gerekir. Başlarda alışmadıkları bir durum oldukları için ne kadar zorlansalar da daha sonra alışacaklardır. Bu sürede iradelerini kaybetmemeleri ve kendilerine inanmaları gerekir.

Sonuç olarak,  her yerde bulabileceğiniz limon ve diğer malzemelerle evde yapabileceğiniz bu zayıflama yöntemleri hem ekonomik açıdan sizi zora sokmayacak hem de bazı karışımlarda ki tatlar kadar kötü olmayıp içmesi kolay olacaktır.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir