Soğan İle Nasıl Zayıflanır?


Soğan
Soğan

Türk mutfağında yemeklerde çeşitli şekillerde yaygın olarak kullanılan soğan, içerdiği çeşitli mineraller ve A, B, C vitaminleri ile sağlık için oldukça faydalıdır. Sindirimi kolaylaştırması açısından da zayıflama kürü hazırlanarak daha sık tüketilmektedir.

Soğanın Faydaları Nelerdir?

Soğan eskiden beri hastalıklarda, yara ve yanıklarda kullanılan bir besindir. İçerdiği zengin vitaminler sayesinde insan vücudu için en önemli ve faydalı besinlerden biridir. Soğanın vücut için yararlarından bazıları şunlardır:

  • Vücuttaki ödemi temizlediği için sık sık idrara çıkartır,
  • Kan şekerini düzene sokar,
  • Kanı temizler ve cildi yeniler,
  • Zayıflamaya engel olan bağırsak problemlerini ortadan kaldırır,
  • Saç, tırnak ve cilt güzelliği için önemlidir,
  • Soğan içerisinde fosfor, iyot, A, B, C vitaminleri ve kükürt gibi maddeleri bulundurduğundan vücut için çok faydalı bir antibiyotiktir.

Soğanın vücuda yararları olduğu kadar çok aşırı tüketiminde zararları da olabilir. Örneğin mide rahatsızlığı olan biri, soğanın zar kısmından rahatsız olabilir ve mide ağrısı çekebilir.

Soğan İle Nasıl Zayıflanır?

Soğan

Zayıflamak denilince birçok sebze ve meyve ile yapılan kürler akla gelir. Soğan ile yapılan soğan kürü de bunlardan en etkili olanlar arasında gösterilebilir. Soğan kürü vücuttan toksin maddeleri hızlıca dışarı atar ve vücudun ödemden ve fazla kilolardan kurtulmasını sağlar. Peki bu soğan kürü nasıl yapılır?

Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Soğan kürü için gerekli olan malzemeler

  • 1 litre su
  • 3 adet orta boy soğan

Öncelikle 1 litre su kaynatılır. Kabukları soyulmuş olan soğanlar 2 ya da 4 parça halinde keserek kaynayan suyun içerisine atılır. 5-8 dakika kadar kaynatıldıktan sonra soğuması için altı kapatılarak dinlendirilir. Bu kürü hazırladıktan sonra her gün yemeklerden 15-20 dakika önce aç karnına içilir. Aç karnına içildiği için iştahı kapar ve metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir