Çilek İle Nasıl Zayıflanır?


Çilek
Çilek

Birçok diyet yöntemi ile zayıflamak mümkündür. Ancak burada asıl dikkat edilmesi gereken diyet yaparken alınan gıdaları spor ile desteklemenin beden sağlığı ve enzimlerin daha verimli çalışması açısından gerektiğidir. Sporla desteklenmeyen diyetlerin kalıcılığı olamamaktadır. Spor ile birlikte yağ yakımı kolaylaşır ve daha sağlıklı kilo vermek mümkün hale gelir.

Sporun yanında beslenme de zayıflamayı etkiler. Çilek birçok kişinin sevdiği meyvelerin başında gelir. Çilek güzel tadının yanı sıra sindirim organlarının dengeleyicisi görevini de görmektedir. Çileğin yalnızca zayıflamakta değil birçok alanda faydası vardır. Bunların başında içerisinde bulundurduğu manganez, fosfor, magnezyum, demir, kalsiyum, silisyum gibi bileşimler sayesinde vücuttaki organların daha verimli çalışmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırarak sağlıklı kilo vermede önemli destekleyicidir. Sindirim yapısını da düzenleyen çilek, yenilen gıdaların daha hızlı yakılmasına olanak sağlar. Ayrıca anemi, hipertansiyon gibi birçok hastalığın tedavi sürecinde de çilek desteleyici gıda olarak kullanılır.

Çileğin bu faydalarından yararlanabilmek ve diyeti sürdürebilmek için günlük düzenli besin ihtiyacını karşılamak gerekmektedir. Sabah kahvaltısı, ara öğün ve öğle yemeği programına uyulmalıdır. Aynı zamanda koşu, yüzme gibi farklı spor aktivitelerini de gerçekleştirmek gerekmektedir.

Çilekle Zayıflayabilmek İçin Örnek Beslenme Listesi

Çilek
Çilek
  • Sabah kahvaltısı: Bir  bardak süt, sonrasında 25 adet çilek, bir dilim beyaz peynir, bir adet haşlanmış yumurta bir dilim kepekli ekmek yiyerek sabah kahvaltısı tamamlanabilir.
  • Ara öğün: İstenildiği kadar çilek ve mevsim meyveleri tüketilebilir. Sıcak içecek olarak yeşil çay tavsiye edilir.
  • Öğlen yemeği: Bir adet balık, mevsim salata tüketilebilir. Ayrıca 20 adet çilek ile bir dilim kepekli ekmek yenilebilir. Öğlen yemeğinin sonrasındaysa yürüyebilir ya  da yüzebilirsiniz. Çeşitli harekete dayalı sporlarla ilgilenilerek bu diyet programı desteklenmelidir.

Bu diyetin size uygun olup olmadığını veya sizin için daha ideal bir diyet yöntemini doktorunuza danışarak oluşturmakta fayda vardır.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir